Филаделфия Флайърс победи Флорида Пантърс с 2-1, прекъсна поредица от 5 загуби
AP News | 2024-02-07 | 04:48:19

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Ноа Кейтс вкара зелена светлина 2:36 в третия период и Филаделфия Флайърс победиха Флорида Пантърс 2-1 във вторник вечерта.

Голът на Кейтс беше първият му от 24 октомври, прекъсвайки суша от 22 мача за 25-годишния нападател. Той вдигна разхлабена шайба близо до горния прорез, влезе сам и вкара без асистенция за това, което стана победител в играта.

Флайърс прекъснаха своята серия от пет загуби в първия си мач от 27 януари насам почивката на звездите в НХЛ.

Травис Конечни също вкара за Филаделфия, а Самуел Ерсон направи 20 спасявания.

Картър Верхае вкара за Пантерите. Антъни Столарц, който стартира, за да даде малко повече почивка на вратаря на звездите Сергей Бобровски, спря 23 изстрела.

Поредицата от четири победи на Флорида приключи, както и серия от 13 точки на Сам Райнхарт, която беше втората най-дълга в историята на франчайза.

Нападателят на Флайърс Оуен Типет изигра своя първият мач в Южна Флорида, откакто Пантерите го размениха с Филаделфия през 2022 г. Той също така се завърна в състава от контузия в долната част на тялото, която го извади от последните четири мача на отбора.

Нападателят на Пантерите Ник Казънс игра първият му мач от 2 януари, след като пропусна 12 мача, докато беше в протокола за сътресение.

Флайърс: домакин на Уинипег в четвъртък вечер.

Пантери: домакин на Вашингтон в четвъртък вечер.